Autor: RUŽA ŽIVKOVIĆ, 4. 9. 2018.

Učenici naše škole prisjetili su se nevino stradalih žrtava u selima Čojlug, Četekovac i Balinci 1991. godine. Učenici su viših razreda s učiteljima hodali do Četekovca i prisustvovali Komemoraciji. Učenici su nižih razreda, sa školskog parkirališta točno u 9:05, pustili bijele balone za stradale.

„Memorijalna hodnja Mikleuš-Četekovac“ započela je u 7:30. Učenici su prepješačili ,zajedno sa vojskom i policijom, članovima obitelji žrtava i članovima udruge HVIDRA Slatina, dio puta do Četekovca. Učenici i učitelji sudjelovali su u Komemoraciji kako bi odali počast svim stradalima te da se njihova žrtva nikad ne zaboravi, a istina o Domovinskom ratu promoče u svakom kutku Lijepe Naše.

Učenici su nižih razreda izašli na školski parking te su zajedno s učiteljicama pustili 38 bijelih balona.