Autor: Svjetlana Mojzeš, RUŽA ŽIVKOVIĆ, 18. 10. 2018.

Učenici 2. razreda posjetili su pekaru Renomont u Mikleušu. Ovim posjetom upoznali su sve radnje potrebne za proizvodnju kruha.

U pekarnici nas je dočekao pekar odjeven u bijelo radno odijelo. Detaljno nam je opisivao svaku potrebnu radnju u pripremi i pečenju kruha i peciva. Vidjeli smo sva potrebna sredstva i pomagala za rad.

Peć je još bila topla i potpuno nam je dočarala ljepotu i važnost ovog plemenitog i nadasve bitnog posla. Vlasnici pekarnice su nas počastili ukusnim pekarskim proizvodima i voćnim sokovima. Svi smo bili sretni i zadovoljni.

U zahvalu na lijepe i novim znanjem obogaćene trenutke, pekaru smo ponovili sve što znamo o kruhu i plodovima zemlje, a za sam kraj smo mu zborno recitirali pjesmu „Što radi pekar“. Miris kruha i peciva, toplina pekarske peći i srdačan doček u pekari, uljepšali su nam jutro, a i cijeli dan.