Autor: Tatjana Sabo, RUŽA ŽIVKOVIĆ, 23. 10. 2018.

Učenici trećeg razreda obilježili su Dan jabuka u petak 19. listopada. Dan jabuka svake se godine obilježava 20. listopada. Učiteljica Tatjana upoznala je učenike kroz Power Point prezentaciju o važnosti jabuke u zdravlju i prehrani. Nakon toga su obradili priču našeg pisca Ante Gardaša „Tri jabuke“. Učenici su izradili štapne lutke i odglumili priču. Na kraju sata učiteljica je narezala zelene, žute i crvene jabuke koje su učenici pojeli. Za domaću zadaću učenici moraju naći i napisati recept za kolač ili pite od jabuka.