Autor: Tanja Štefok Mikić, 15. 3. 2019.

Danas smo u OŠ Mikleuš obilježili Dane hrvatskog jezika. Učenici od 5. do 8. razreda pod vodstvom učiteljice Hrvatskog jezika, Marice Kesić, organizirali su prigodan program. Učenice 8. razreda, Antonela i Lorena, pripremile su prezentaciju Deklaracija o nazivu i položaju hrvatskog književnog jezika. Učenici 5. razreda, Luka, Lea i Dora, pročitali su pjesme po svome izboru, kao i učenici 6. razreda, Francisko, Luka i Lana. Učenik Valerijo pročitao je pjesmu Notturno, a Lea je pročitala svoju pjesmu. Susret se nastavio čitanjem učeničkih radova na teme Volim domovinu i Kako se voli jezik.