Autor: Tanja Štefok Mikić, 10. 6. 2019.

U sklopu projekta Školska shema voća, povrća i mlijeka naši učenici 1.-4. razreda s učiteljicama posjetili su OPG Perković u Orahovici. Zahvaljujući Savjetodavnoj službi i g. Marku Boriću naši su učenici osladili svoja nepca ukusnim trešnjama, višnjama i jagodama. Uz zanimljivu degustaciju voća razgledali su vanjsku i plasteničku proizvodnju puno vrsta povrća. Gospodin Perković pričao im je o prizvodnji zdrave hrane koju uspješno prodaju na tržnicama i u trgovačkim centrima. Naši učenici i učiteljice oduševljeni su što i na našem području ima ovako vrijednih i hrabrih ljudi koji usprkos poteškoćama svakodnevno rade i bore se kako bi zadržali svoje obitelji na plodnoj slavonskoj ravnici. Zahvaljujemo OPG-u Perković na ljubaznom dočeku i lijepom gostoprimstvu za učenike OŠ Mikleuš.