Pozdravili smo jesen u našem školskom dvorištu, u učionici na otvorenom.
  Pjesmom, Što je...?, Ljiljane Dupin pozdravili smo jesen, naglašavanjem pjesničkih slika koje dočaravaju jesen u potpunosti te zamijetili ritam kao ponavljanje riječi u pjesmi kako bi se istaknula neka misao, pojam ili pjesnička slika.
   Ponavljanjem riječi i izmjenom duljih i kraćih stihova se naglašava ritam pjesme.
Pjesničke slike upotpunili smo slikama iz lijepe jesenje idile u našem školskom dvorištu.
Slušajući zvukove, šumove, titranje, šuštanje i jurnjavu iz neposrednog okoliša još smo više i dublje doživjeli ovu pjesmu jesenjeg ugođaja.
    Hranili smo ribice u našem školskom ribnjaku, ilustrirali doživljene i odabrane pjesničke slike, pjevali jesenje pjesme, a na kraju zaigrali i vesele utakmice na velikom travnatom terenu.
Veselo i ushićeno smo pozdravili jesen. Osluškivali smo zvukove iz prirode, mirisali zrelo voće, gledali berbu kukuruza na njivi uz školski put, pozdravljali ptice u letu, dodirivali i grijali dlanove sunčevim zrakama, a one nas milovale i motivirale za likovno stvaralaštvo.

Jesen je velika pjesnička i slikarska slika koju ćemo dugo nositi u srcu i mislima.