Autor: Tanja Štefok Mikić, 18. 11. 2019.

15. studenoga 2019. u OŠ Josipa Kozarca u povodu obilježavanja Mjeseca hrvatske knjige u organizaciji MH Ogranak Slatina sudjelovali su učenici iz šest osnovnih škola. Učenike i njihove mentore pozdravila je ravnateljica OŠ Josipa Kozarca Ksenija Vujanović-Juras, predsjednica MH Ogranak Slatina Zorica Varga i pročelnik Stručne službe grada Slatine Krunoslav Šarabok.

Na natječaj je pristiglo 14 radova. Za najbolje je proglašeno 6 radova. Među nagrađenima je bio i naš učenik 5. razreda Gabrijel Dubaić. Nagrađen je knjigom kao i naše dvije učenice Ana Šantić, 5.razred i Nika Škulj, 3. razred.

Naša se škola odazvala na sve natječaje. Do ovog jedanaestog sudjelovali su učenici viših razreda, a ovaj se put odazvala i učiteljica 3. razreda Svjetlana Mojzeš s učenicom Nikom Škulj.

Učenici su mogli razgledati i izložene Matičine novine Vijenac koji obilježava 150. obljetnicu. O značaju Vijenca za hrvatsku književnost i njegovanje hrvatskog jezika i kulturne baštine govorila je predsjednica MH Ogranak Slatina Zorica Varga.