Autor: Tanja Štefok Mikić, 25. 11. 2019.

Za petak 22. studenoga 2019. stigao je iz Cernika u našu školu poziv na 26. susret malih pjesnika Slavonije i Baranje. Naša je škola sudjelovala na natječaju s jednom pjesmom koja se našla među 40 izabranih u zborniku OŠ „Matija Gubec“ Cernik. Pjesmu Jutro napisala je učenica 7. razreda Lana Lipovac.

Na susret je pristiglo 97 pjesama iz 22 škole. Nije bilo lako  ući u društvo izabranih, a pogotovo nije bilo lako postati jedna od pet nagrađenih. Lani je Lipovac  to uspjelo. Radosti nije bilo kraja kada joj je uručena nagrada.

Uz srdačnu dobrodošlicu i prigodan program škole domaćina i gostiju iz Zlatara uživali smo u lijepim stihovima koje su pročitali učenici autori.

Nakon susreta pošli smo na bogati slavonski ručak i druženje sa susretljivim domaćinima.