Autor: Tanja Štefok Mikić, 10. 12. 2019.

Svake se godine 10. prosinca u svijetu i u Hrvatskoj obilježava Međunarodni dan ljudskih prava, kao podsjetnik kako se sva ljudska bića rađaju slobodna i jednaka u dostojanstvu i pravima. Prilikom potpisivanja Opće deklaracije o ljudskim pravima, 10. prosinca 1948. godine u Parizu, po prvi puta u povijesti priznato je pravo svih ljudi na „život, slobodu i sigurnost - bez ikakvih razlika“ i pri tome je postavljen kamen temeljac za Međunarodni dan ljudskih prava.

Učenici predstavnici Vijeća učenika danas su održali sastanak te su između ostaloga razgovarali i o ljudskim pravima i učeničkim pravima u školi.