Autor: Tanja Štefok Mikić, 8. 5. 2020.

Učenicima 3. razreda jako se svidjela Bajka o maslačcima, bajka o zanimljivoj biljci koja krije tisuće padobrančića i snuje o nekom novom mjestu za život.

Učenici su upoznali maslačak kao biljku koja se grije na toplom svibanjskom suncu i ponosi se svojom glavicom žute boje, boje Sunca. Ali, u maslačcima se javlja tuga jer nisu mogli mijenjati mjesto stanovanja. Odjednom, događa se čudo! Maslačci  su  čudesni i u vrlo kratkom roku presvlače svoje ruho. Žuto ruho mijenjaju u prozračne sivo-bijele haljine tankih niti. Vjetar im pomaže u preseljenju!
Maslačcima se ispunila želja, a jesu li sretni?
O njihovoj sreći odlučili su pisati i crtati učenici 3. razreda. Izradili su slikovnice. Uživali su u stvaranju priča i crteža.