Učenici 3. razreda naučili su se snalaziti u vremenu.

Vrijeme i događaje koje pratimo sada, koje smo pratili ranije i koje ćemo pratiti sutra naučili smo određivati i imenovati.

Posebno su  nas zainteresirale uspomene na naše pretke i prošlost našeg mjesta Mikleuša.

Vrijeme prolazi, a mi i sve oko nas, naše mjesto, zavičaj, narod i domovina, ima svoju prošlost, sadašnjost i budućnost.
Puno smo naučili i iznenadili se kako je zanimljiva prošlost našeg sela.

Na prostoru našeg mjesta ima starih građevina, crkava, dvorac i starih spomenika.
Oni imaju obilježja vremena u kojem su građeni. Naučili smo i kako je naše mjesto dobilo ime.

Sve je jako zanimljivo u vezi prošlosti našeg mjesta.
Moramo brižljivo čuvati sve zapise, spomenike i građevine koje smo naslijedili od svojih predaka za potomke.
Oni svjedoče o životu, radu i kulturi našeg mjesta i zavičaja.

U prilogu pogledajte video zapise učenice Mateje Funtek i učenika Maura Butorca.