PRAVILNIK KNJIŽNICE OSNOVNE ŠKOLE MIKLEUŠ

Prije korištenja naših usluga upoznajte se s pravilnikom knjižnice OŠ Mikleuš:

1.

Radno vrijeme knjižnice istaknuto je i na vratima knjižnice.

2.

Za sve korisnike (učenici i zaposlenici) članstvo u školskoj knjižnici je besplatno.

3.

U prostorijama knjižnice mora biti red i mir. Korisnika koji narušava red i mir, knjižničar je ovlašten udaljiti iz prostorija knjižnice.

4.

Korisnici su dužni čuvati knjižničnu građu od svakog oštećivanja. Ne smiju trgati listove, podcrtavati dijelove knjiga, izrezivati slike i sl.

5.

Pristup knjigama je slobodan.

6.

Za posuđenu knjižničnu građu odgovoran je onaj na čije ime je izdana knjiga.

7.

Za korištenje izvan prostorija knjižnice korisnici mogu posuditi odjednom najviše 2 knjige na vrijeme od 14 dana.

8.

U iznimnim slučajevima (o tome odlučuje knjižničar ovisno o potražnji knjige) rok posudbe se može produljiti za 7 dana, ali samo uz predočenje knjige (radi evidentiranja novog datuma u knjigu).

9.

Iznimno se rok za posudu može skratiti (ovisno o trenutnim potrebama o čemu odlučuje knjižničar - npr. kada treba ispuniti zahtjev da mali broj primjeraka nekog naslova koji posjeduje knjižnica trebaju pročitati svi učenici pojedinog odjela u kratkom roku) na 3 dana.

10.

Izvan prostorija knjižnice ne mogu se koristiti: priručnici, enciklopedije, leksikoni, bibliografije, rječnici, atlasi, časopisi i sl.

11.

Korisnika koji pravodobno ne vrati knjižničnu građu, knjižničar će opomenuti. Ako ni nakon opomene ne vrati posuđeno, dužan je platiti zakasninu čiji je iznos 1,00 kuna po danu i posuđenom primjerku

12.

Korisnik koji izgubi, ošteti ili uništi posuđenu građu, odgovoran je za štetu.

13.

Manja oštećenja (ona koja se mogu sanirati u knjižnici) tolerirat ču se a veća oštećenja ili gubitak knjiga/građe moraju se nadoknaditi (nabava istog naslova ili jednako vrijednog naslova za potrebe knjižnice ili novčana naknada).

14.

Nitko ne može napustiti školu dok nije vratio knjižnici sve što je iz nje posudio.

« Rujan 2022 »

I najbolji predmet u školi je...

CarNet novosti