Učenici 8. razreda na terenskoj nastavi u Vukovaru

Autor: Tanja Štefok Mikić, 15. 5. 2023.

U srijedu 10. svibnja 2023. učenici 8. razreda

putovali su na terensku nastavu u Vukovar

u pratnji razrednice Milkice i pedagoginje Tanje.

Projekt "Posjet učenika osmih razreda Vukovaru" započeo je dolaskom u Memorijalni centar Domovinskog rada u Vukovaru. Nakon doručka učenici su poslušali predavanje Domovinski rat. Zatim smo obilazili sve značajne memorijalne lokacije: Spomen-dom na Trpinjskoj cesti, Memorijalno groblje, Ovčaru. Razgledavanje postava Memorijalnog centra bilo je s naglaskom na Bitku za Vukovar. Poslije ručka učenici su slušali Školu mira, a zatim su Gabrijel i Alen predstavljali našu školu na kvizu znanja. Nakon toga obišli smo Gradski muzej Vukovar koji je smješten u prekrasnom Dvorcu Eltz, a zatim i Muzej vučedolske kulture. Na kraju je slijedio obilazak crkve sv. Filipa i Jakova.