Terenska nastava 8.r. u Karlovac

Autor: Tanja Štefok Mikić, 23. 1. 2024.

Učenici 8. razreda u pratnji svoje razrednice Marine Dundović

posjetili su Karlovac u sklopu terenske nastave

o Domovinskom ratu.

U 6:00 krenuli smo u snježnu pustolovinu prema Karlovcu. Prvo odredište bio je Muzej Domovinskoga rata u Turnju gdje smo poslušali predavanje o Karlovcu u ratnim 90-im.  Tom su prilikom učenici saznali kako je započeo rat na karlovačkom području, što je dovelo do  raspada sa SFRJ, isječke iz okupiranog Karlovca i tijek  vojno-redarstvene operacije Oluja kojom je oslobođen velik dio okupiranog teritorija Republike Hrvatske. Nakon muzeja obišli smo slatkovodni akvarij – Aqatika u kojem su saznali zanimljivosti o slatkovodnim životinjskim vrstama.

Jednodnevni odlazak u Karlovac obvezna je terenska nastava povijesti za sve učenike osmih razreda osnovnih škola u Republici Hrvatskoj, a omogućili su je Ministarstvo branitelja i Javna ustanova „Memorijalni centar Domovinskoga rata Vukovar“.

Tekst i foto: Marina Dundović