Autor: Svjetlana Mojzeš, Dinko Vekić, 7. 12. 2012.

Učenici razredne nastave Osnovne škole Mikleuš u četvrtak, 6. prosinca dočekali su svetog Nikolu u sportskoj dvorani naše škole.

Veselim utakmicama na satu tjelesno zdravstvene kulture započeli smo integrirani dan. Na veselo druženje pridružio nam se i dragi starac Nikola na veliko iznenađenje i oduševljenje učenika. Igru je prekinula vesela pjesma dobrodošlice, pisma i učenički sastavci koje smo pripremili kroz tjedan. Razgovor s Nikolom pretvorio se u srdačno druženje i veselu priču ponavljajući gradivo jezika i prirode i društva. Nikola je  djeci podijelio slatkiše, voće i zlatnu šibu.

Uz veseli pačji ples, kojem se pridružio i Nikola, oprostili smo se i poželjeli mu sretan put, nadajući se ponovnom susretu iduće godine.