Autor: Dinko Vekić, 5. 10. 2022.

U srijedu 28. rujna 2022. godine učenici 6. razreda na satu Hrvatskoga jezika spojili su zabavu i čitanje knjige. Često lektire zadaju učenicima glavobolje.

Ovog puta bilo je nešto drugačije. Učenici su sjeli u krug, donijeli razne keksiće i ispijali čaj koji nam je pripremila školska kuharica, naša teta Štefica.

Prvo smo zajedno pročitali knjigu Bajka o vratima Danijela Dragojevića. Potom smo raspravljali o događajima, dijelili međusobno mišljenja o likovima te iznosili pouke koje su sakrivene u knjizi. Dobro smo se zabavili i ovim otvorenim pristupom svi su učenici htjeli podijeliti s prijateljima svoje viđenje bajke, što je bio i cilj ove razredne čajanke.