i Baranje održan je 25. studenoga 2022. u Cerniku.

Domaćin i organizator ove hvalevrijedne smotre je Osnovna škola „Matija Gubec“ pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja i Općine Cernik. Snagom svoje poetske mašte, mali su pjesnici otvorili prozor u svijet literarnog stvaralaštva riječima koje učvršćuju poštovanje i ljubav prema štokavskoj riječi.

Na raspisani natječaj prispjelo je 96 pjesama iz 31 škole, od kojih su članice prosudbenog povjerenstva odabrale njih 40. Pjesme u zbirci podijeljene su u pet tematskih cjelina: Pokretači života, Čežnja ljubavi u duši se budi, Sokacima tvojim još se pisma čuje, Nekad davno u vremena stara, Moje misli s mirisima kestena lete.

Našu školu predstavljala je učenica Ena Nerovčić iz 5. razreda sa svojom pjesmom Moje selo malo koju  možete pročitati u nastavku.