obilježili su Dan broja Pi na nastavi Matematike.

Dan broja pi je godišnja proslava kojom se obilježava matematička konstanta π (pi). Dan broja pi održava se 14. ožujka (ili 3/14 po američkom zapisu datuma mjesec/dan) jer su 3, 1 i 4 tri najznačajnije znamenke broja π u decimalnom zapisu. Zastupnički dom SAD-a podupro je 2009. godine obilježavanje Dana broja pi.

Pi je spojio i dva najpoznatija genija 20. i 21. stoljeća; naime, na ovaj se poseban dan rodio Albert Einstein, a umro Stephen Hawking.