Autor: Dinko Vekić, 28. 9. 2023.

Europski dan jezika temelji se na inicijativi Vijeća Europe od 6. prosinca 2001. godine, a obilježava se 26. rujna.

Cilj akcijskog dana je vrednovanje svih jezika i kultura kao i doprinos osoba koje posjeduju prednosti višejezičnosti, povećanju individualne višejezičnosti i motivaciji ljudi u Europi o doživotnom učenju jezika.

Glavni ciljevi Europskog dana jezika:

• upozoriti građanstvo na važnost učenja jezika i poticati učenje većega broja jezika da bi se povećala višejezičnost i razumijevanje različitih kultura;
  • poticati cjeloživotno učenje jezika u školi i izvan nje.

Baš iz prethodno navedenih razloga, učenici šestog razreda naše škole odlučili su na satu njemačkog jezika, obilježiti taj poseban i važan dan. Izrađivali su zastavice različitih zemalja i učili pozdrave na različitim jezicima,  a sve s ciljem podizanja svijesti o važnosti poznavanja i  znanja više stranih jezika.