Autor: Dinko Vekić, 29. 11. 2023.

U mjesecu posvećenom borbi protiv ovisnosti skrećemo pažnju na novu ovisnost čiji će se pandemijski razmjeri tek utvrđivati.

Možemo li zamisliti par sati bez mobitela? Jeste li nomofob? Koliko mobitel utječe na naš društveni život, kućni proračun, fizičko i mentalno zdravlje? Jesmo li u zoni rizika? Kako preuzeti kontrolu? Zabranom ili medijskom pismenošću? Ili kombinacijom? Analiziramo u emisiji Izaberi zdravlje. Gosti emisije su komunikolog na Hrvatskim studijima Sveučilišta u Zagrebu prof. Danijel Labaš, ravnatelj Klinike za psihijatriju Sveti Ivan prof. dr. sc. Vladimir Grošić, voditeljica Savjetovališta za djecu i mlade pri Službi za mentalno zdravlje Nastavnog zavoda za javno zdravstvo Splitsko dalmatinske županije prof. psih. Davorka Kovačić Borković te ravnatelj osnovne škole Lokve Gripe Davor Šimić. Urednica i voditeljica: Sandra Erak.

Gore navedeni sažetak radijske emisije na HRT, Izaberi zdravlje, emitirana 28.11.2023. od 8:05 sata u duljini od 49:28 min slušajte preko sljedeće povesnice, radio na zahtjev: