Na natjecanju je sudjelovalo šest ekipa iz osnovnih škola:

Mikleuš, Voćin, Čađavica, Nova Bukovica, te škole J. Kozarca i E. Kumičića iz Slatine.

U kategoriji srednjih škola sudjelovala je samo ekipa Industrijsko-obrtničke škole iz Slatine.

Za poznavanje materije o Međunarodnom pokretu Crvenog križa i Crvenog polumjeseca, međunarodnom humanitarnom pravu, ljudskim pravima i pravima djeteta, Hrvatskom Crvenom križu i aktivnostima HCK-a, učenike su proteklih 40-tak dana pripremali njihovi mentori Milkica Sarajlić Kolundžija, Martina Vukičević, Bogumila Jaković, Đora Đorđević, Ljiljana Ivanković, Kristina Premec i Renata Grahovac, a za IOŠ Barbara Volenik Vidović.

Teoretskom i praktičnom znanju i vještinama pružanja Prve pomoći podučavao ih je zaposlenik HMS VPŽ Marko Vlajnić.

Djelatnici OŠ Mikleuš, na čelu s ravnateljem Draganom Kraljikom, izvrsno su organizirali natjecanje na čemu im se CK Slatina zahvalio. Na natjecanju je bilo angažirano oko 35 osoba. Šminkeri na realističnom prikazu rana bile su Ana i Vesna Bičanić, a suci na simuliranim radilištima Prve pomoći bili su Ivica Fotez i Marko Vlajnić.

U kategoriji mladeži 1. mjesto osvojila je ekipa Industrijsko obrtničke škole Slatina.

3. mjesto, ekipa OŠ Voćin

Prvoplasirane ekipe iz obje kategorije sudjelovat će na međužupanijskom natjecanju (VPŽ i OBŽ) koje će se održati u Orahovici 11. travnja.