Keramička peć stigla u Mikleuš

OŠ Mikleuš krajem prošle godine prijavila se na natječaj Ministarstva znanosti i obrazovanja vezano za provedbu projekta rada s darovitim učenicima. Učiteljica razredne nastave, Svjetlana Mojzeš koja je i voditeljica projekta, osmislila je izvannastavnu aktivnost Keramičarska grupa kroz koju će se darovitim učenicima omogućiti upoznavanje novih likovnih područja, načina rada i tehnika oblikovanja glinom.

Cilj projekta je uvođenje novog likovnog područja za darovitu djecu kako bi im približili prirodne materijale i ručno modeliranje.

Školi su odobrena sredstva u iznosu od 4000 eura za koja su nabavljena keramička peć, materijal i pribor za rad te stručna edukacija za voditeljicu projekta.

-izložbe na prigodnim programima, na lokalnoj i županijskoj razini

Očekivani rezultati ovog projekta su ručnim modeliranjem kvalitetno obučiti učenike o radu s glinom i pečenjem keramike.

Radove je moguće primijeniti u školskom i svakodnevnom životu.

Svi uključeni će nastaviti koristiti stečena znanja i prenositi naučeno na buduće generacije.

Dakle, naši učenici “misle zeleno”, koriste obnovljive energije i materijale te će  kroz edukacije i radionice naučiti izrađivati predmete od gline, upoznati se s fazama izrade i pečenja keramike, a svoje radove planiraju prezentirati na izložbama na lokalnoj razini u suradnji s općinom.

Uključeni u projekt (s lijeva na desno): učitelj Dino Mataz, učiteljica Andrea Bračun, pedagoginja Tanja Štefok Mikić, ravnatelj Dragan Kraljik, učiteljica Gordana Gaća Ćurak i voditeljica projekta Svjetlana Mojzeš.