"Bogatstvo različitosti" u Tavankutu!

Osnovna škola „Matija Gubec” iz Tavankuta organizirala je nagradni likovni, literarni i novinarski natječaj „Bogatstvo različitosti”. Ovaj međunarodni natječaj bio je namijenjen učenicima osnovnih škola, sa željom da razvijaju solidarnost i uvažavanje, poštovanje drugačijih od sebe, te da se povežu s vršnjacima iz različitih krajeva.

Tema ovogodišnjega natječaja je glasila: „U tuđim cipelama”. Promišljajući o ovome, učenici su uvidjeli da se svi međusobno razlikuju, imaju različite osobine, ali i da različito postupaju.

Cilj je bio navesti učenike na razmišljanje, a zatim ih potaknuti na prihvaćanje postojanja različitih kuteva gledanja, osjećaja i pozicija u kojima se svatko može naći te da od malih nogu razvijaju suosjećanje.

Natječaj je bio otvoren do 20. ožujka 2024. godine.

Bili su nagrađeni najbolji likovni, literarni i novinarski radovi u dvije starosne grupe (prva: od 1. do 4. i druga: od 5. do 8. razreda), a sve pristigle radove pregledao je i ocijenio žiri.

Nagrade su malim  autorima i mentorima bile uručene na svečanosti 12. travnja 2024. godine, a za prvonagrađenog učenika i njegovog mentora  u svakoj kategoriji bio je osiguran smještaj i hrana od 11. do 13. travnja.

Učenica 3. razreda naše škole Tena Kraljik osvojila je 1. mjesto za svoj literarni rad „U tuđim cipelama“ u kategoriji od 1. do 4. razreda.

Tena Kraljik, prvonagrađena učenica, mentorica Svjetlana Mojzeš i ravnatelj Dragan Kraljik pozvani su na svečanost povodom završetka Međunarodnog likovnog, literarnog i novinarskog natječaja ,,Bogatstvo različitosti“  uTavankut, Vojvodina, Srbija.