Autor: Tanja Štefok Mikić, 27. 1. 2014.

U četvrtak 23. siječnja 2014. profesorica Dinka Juričić iz Školske knjige održala je zanimljivo predavanje za učitelje Mikleuša, Čačinaca i Nove Bukovice. Tema je bila Kako problematične učenike učiniti svojim saveznicima u razredu?

Prof. Juričić objasnila nam je kako je emocionalna inteligencija koja podrazumijeva sposobnost prepoznavanja, razumijevanja i procjenjivanja svojih i tuđih osjećaja te upravljanje njima najmoćniji alat dobrog učitelja.

Zanimljivo je kako problematičan učenik najčešće nije neodgojen ili zločest (samo 7%), već su neki drugi uzroci za određeno ponašanje. Učenik može imati problem s učenjem  (35%), probleme sam sa sobom (33%) ili problem s drugima (25%).

Metode rada koje nam je prikazala i u koje nas je uputila zasigurno će pomoći učiteljima u svakodnevnom radu s učenicima.