Položen temeljni kamen za izgradnju školske sportske dvorane OŠ Mikleuš u Mikleušu

Autor: Administrator , 13. 9. 2006.

Na prigodnoj svečanostim koju su uveličali, saborski zastupnik Josip Đakić, župan Virovitičko-podravske županije, Tomislav Tolušić, njegov zamjenik Zvonimir Koić, načelnik općine Mikleuš Milan Dundović, ravnatelji osnovnih škola s područja Virovitičko-podravske županije koje je predvodio ravnatelj domaćin, Osnovne škole Mikleuš, Dragan Kraljik, župan Tomislav Tolušić i načelnik Milan Dundović, položili su temeljni kamen i otvorili radove na izgradnji školske sportske dvorane pri Osnovnoj školi Mikleuš u Mikleušu. Uz brojne mještane, otvaranju radova nazočili su i učitelji i učenici navedene škole, koji će po završetku 7.000.000,00 milijuna kuna vrijedne investicije dobiti mogućnost dodatnog bavljenja sportom.

Sportska dvorana će biti izgrađena sredstvima Ministarstva regionalnog razvoja, šumarstva i vodnog gospodarstva, sredstvima Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa, Virovitičko-podravske županije i općine Mikleuš.
- Dugo smo čekali ovaj trenutak da započnu radovi na izgradni Školske sportske dvorane u Mikleušu. Na području Virovitičko-podravske županije izgraditi će se pet novih dvorana. Dvije će se otvoriti ovih dana, u Gradini i Špišić Bukovici, a nove nas očekuju u Čačincima, Voćinu i ovdje u Mikleušu, u mjestu koje je zbog svoje uloge u Domovinskom ratu, ali i zbog htijenja i želje za napretkom, u potpunosti zaslužilo ovu dvoranu. Iako su neki govorili, „zašto dvorana u Mikleušu, mi smo uvijek govorili i govoriti ćemo i ubuduće da svi zaslužuju jednake uvjete i u Virovitici i u Mikleušu“. Uložili smo i značajna sredstva, ovdje u ovu školu, investirajući 1.500.000,00 kuna u novu stolariju i krovište kako bi učenici ove škole dobili dostojne uvjete za svoje školovanje – istaknuo je između ostalog župan Tomislav Tolušić.