Autor: Tanja Štefok Mikić, 21. 2. 2014.

Podupirući projekt Gradskog društva Crvenog križa Slatina pod nazivom Za bolje sutra i život kakav zaslužuju, učenici 2. razreda i učiteljica Mateja Blažičević ugostili su jučer u svome razredu pet baka s područje Općine Mikleuš.

Cilj je projekta ojačati međugeneracijsku solidarnost i suradnju kroz susrete osnovnoškolaca i starijih ljudi, obnavljanje socijalnih kontakata, obogaćivanje života i vraćanje radosti na lica svih sudionika. Da je cilj postignut, potvrdila su to lica naših učenika i baka dok su zajedničkim snagama izrađivali zanimljive maske za nadolazeće maškare. Bake su im pričale kako su se maškare obilježavale u njihovo vrijeme, a gđa Julka je o tome pročitala i svoju pjesmu. Na kraju je učiteljica podijelila diplome vrijednim učenicima, a bakama smo poželjeli  da budu zdrave i da se što prije opet vidimo.