Autor: Marica Kesić, IVANA MEŽNARIĆ, Dinko Vekić, 21. 3. 2014.

Od 11. do 17. ožujka svake se godine i u našoj školi obilježavaju Dani hrvatskoga jezika. Tako je bilo i ove godine. U školskom su se holu 17. ožujka 2014. okupili učenici od prvog do osmog razreda.

Poslušali smo himnu, a zatim nam je učenik Goroslav Rukavina izrecitirao pjesmu Hrvatski jezik Vladimira Nazora.

Ana Kokoška i Ivana Mežnarić priredile su prezentaciju Deklaracija o nazivu i položaju hrvatskoga jezika. Nakon prezentacije Igor je Mijatović  pročitao pjesmu Gospa Marija  A. G. Matoša čiju smo stotu obljetnicu smrti također obilježili istoga dana. Razigrani su petaši odglumili monologe iz dramskog teksta Zvonimira Baloga Ja magarac. Sudjelovali su i učenici nižih razreda. Učenik 1. razreda Francisko Nerovčić  recitirao je pjesmu Riječi, a četvrtaši su bili snalažljivi pa su nam recitirali i na narječjima hrvatskoga jezika.

Lijepim stihovima započesmo i završismo priredbu u povodu Dana hrvatskoga jezika.