Autor: Tanja Štefok Mikić, 25. 3. 2014.

U petak 21. ožujka učenici razredne nastave išli su na izvanučioničku nastavu na poznatu baru u Mikleušu zvanu Bajer. Četvrtaši su izradili slikovnicu o proljeću i zasadili lavande u školskom dvorištu.

Svanuo je lijep sunčan dan, prvi dan proljeća. Nakon prvog školskog sata krenuli su na Bajer. Uzbuđenje se osjećalo u zraku. Na Bajeru je prvo slijedilo osvježenje, a zatim redovna nastava, samo ovaj put u prirodi. Poslije nastave obvezna je bila igra i zabava. Dječaci su igrali nogomet, a djevojčice stare igre. Kad ih je sunce dobro zagrijalo, krenuli su svojim kućama, radosnih lica jer stiglo nam je proljeće!

Pod dojmom izvanučioničke nastave, učenici 4. razreda napravili su slikovnicu na temu Proljeće na Bajeru.

U ponedjeljak 24. ožujka pod nastavom Prirode i društva i u sklopu nastavne teme           Tlo-uvjet života, učenici su sa svojom učiteljicom Zdenkom Funtek posadili u školskom dvorištu male lavande.