Autor: Tanja Štefok Mikić, 11. 4. 2014.

Podupirući projekt Gradskog društva Crvenog križa Slatina pod nazivom Za bolje sutra i život kakav zaslužuju, ovoga su puta učenici 3. razreda i učiteljica Gordana Gaća Ćurak ugostili u svome razredu sedam baka s područja Općine Mikleuš.

Cilj je projekta ojačati međugeneracijsku solidarnost i suradnju kroz susrete osnovnoškolaca i starijih ljudi, obnavljanje socijalnih kontakata, obogaćivanje života i vraćanje radosti na lica svih sudionika. Da je cilj postignut, potvrdila su to lica naših učenika i baka jučer dok su zajedničkim snagama izrađivali čestitke za nadolazeći blagdan Uskrs. Bake su im pričale kako se Uskrs obilježavao dok su one bile djeca, kakvi su bili običaji i kako su se bojale pisanice. U 3. razredu bilo je veselo, uz pjesmu i živi razgovor brzo su prošla dva sata druženja. Na kraju su svi izložili svoje radove, a gđa Julka i učiteljica u mirovini, Marija, pročitale su svoje krasne pjesme povodom Uskrsa. S bakama smo se rastali u veselom raspoloženju te im poželjeli sretan Uskrs, da budu zdrave i da se opet vidimo za Majčin dan.