Autor: Tanja Štefok Mikić, 22. 4. 2014.

Učenici razredne nastave posjetili su grad Slavonski Brod 8. travnja povodom manifestacije Dani Ivane Brlić-Mažuranić.

Izvješće s terenske nastave

U jutarnjim satima krenuli smo u Slavonski Brod. Svi su bili veseli jer idemo na terensku nastavu. Išli smo u Brod povodom manifestacije Dani Ivane Brlić-Mažuranić. Kada smo izašli iz autobusa, dočekali su nas pisar i vodič. Šetnjom smo sve razgledavali. Posjetili smo seljaka, a on nam je pokazao kako se kosi s kosom. Potom smo posjetili vojnika. On nam je pokazao kako se pozdravlja na njihov način. Posjetili smo i baruna Trenka i pozdravili glasnim pozdravom Caricu. Potom smo posjetili kovačnicu, a kovač nam je pokazao kako se radi potkova. Zatim smo išli u obilazak zatvora. Tamo smo vidjeli kako su vojnici mučili ljude. Nakon razgledavanja Tvrđave, zaputili smo se na ručak. Kada smo došli na ručak, vidjeli smo konje. Poslije ručka mogli smo jahati konje. Nakon ručka zaputili smo se u kazalište Ivane Brlić-Mažuranić, a gledali smo predstavu Čarobnjak iz Oza. Predstava je bila dobra. Nakon završetka predstave krenuli smo se šetati uz Savu, a vidjeli smo i skulpturu Potjeha. Prošetali smo se i do Franjevačkog samostana. Tamo smo upoznali fratra koji nam je pričao o crkvi. Nakon toga uputili smo se u kuću Ivane Brlić-Mažuranić gdje smo pogledali izložbu dječjih crteža. Već pomalo umorni, ali sretni, krenuli smo prema našem autobusu koji nas je dovezao kući. Jako mi je bilo lijepo i nikada se nisam tako zabavio.