Autor: Tanja Štefok Mikić, 7. 5. 2014.

Jučer su naši učenici 6. razreda, Tea Škulj i Patrik Dundović u pratnji učiteljice Marice Kesić, sudjelovali na kvizu o glagolskim oblicima - Glagolanje povodom obilježavanja tjedna škole OŠ E. Kumičića Slatina.

Osim naših učenika, u kvizu su sudjelovali i učenici OŠ V. Nazora Nova Bukovica, učenici OŠ P. Preradovića Pitomača i učenici škole domaćina OŠ E. Kumičića Slatina.

Pobijedile su učenice Ana Škrnički (učiteljica Božica Filipović Veg) iz OŠ Vladimira Nazora iz Nove Bukovice i Natalija Ponjević (učiteljica Elvira Vujčić) iz OŠ E. Kumičića Slatina.

Svi su se dobro zabavili, ponovili gradivo 6. razreda, a sklopljena su i neka nova poznanstva!

Glagoljanje

Dana 6. svibnja 2014. u OŠ Eugena Kumičića održavalo se natjecanje iz Hrvatskoga jezika pod nazivom Glagoljanje. Meni je to prvo natjecanje iz Hrvatskoga jezika. Iznenadilo me je jer je bilo u obliku kviza. Pitanja i nisu bila preteška, ali je za neka bilo premalo vremena, a neke su skupine dobile lakša pitanja, po mome mišljenju.

Nije mi se svidjelo to što su sudjelovale samo četiri škole, a ni s rezultatom nisam zadovoljan jer mislim da smo mogli i bolje. Treće mjesto i nije nešto jer su se natjecale samo četiri škole.

Učenici i mentori su dobili  zahvalnice (učiteljica Marica Kesić, Patrik i Tea)

Fotografije preuzete sa stranice OŠ E. Kumičića Slatina, fotografirala Marijana Toplak, učiteljica HJ