Autor: Tanja Štefok Mikić, 8. 5. 2014.

U srijedu 30. travnja u OŠ Ivane Brlić-Mažuranić Virovitica održano je natjecanje Sigurno u prometu. Našu su školu predstavljali učenici 5. razreda: Nikolina Augustinović, Niko Blažević, Valentina Čugura i Matija Šarec s mentoricom učiteljicom Jasminom Fijala.

U organizaciji Hrvatskog autokluba Virovitica, a u suradnji sa prometnim službenicima, u srijedu, 30. travnja, u sportskoj dvorani Osnovne škole Ivane Brlić-Mažuranić u Virovitici održana je županijska razina natjecanja “Sigurno u prometu 2014.”. Svim nazočnima obratili su se i uspjeh poželjeli ravnatelj Osnovne škole Ivane Brlić- Mažuranić Josip Strmečki, prometna službenica Anita Relić i tajnik Autokluba Virovitica Robert Valenteković dok je natjecanje službeno otvorio pročelnik Upravnog odjela za društvene djelatnosti Grada Virovitice Alen Bjelica. Nakon upriličenog teoretskog dijela natjecanja kojemu je pristupilo 11 ekipa iz osnovnih škola naše županije održan je i praktični dio, test vožnje spretnosti, a najuspješnijima tom su prigodom u konkurenciji djevojčica proglašene Petra Vučemilović Jurić iz Osnovne škole Gradina i Leona Zečević iz Osnovne škole Ivane-Brlić Mažuranić Virovitica dok su u konkurenciji dječaka najuspješniji bili Denis Morović iz Osnovne škole Vladimir Nazor Virovitica i Borna Pavić iz Osnovne škole August Cesarec iz Špišić Bukovice. Te dvije ekipe učenika ujedno i putuju na državnu razinu natjecanja koje će se od 20. do 23. svibnja održati u Rovinju, a ako iz bilo kojeg razloga jedan od tih učenika ne bude u mogućnosti braniti boje svoje županije, zamijenit će ih Ema Borković i Matej Oršulić, oboje iz Osnovne škole Vladimir Nazor u Virovitici, svaki u svojoj kategoriji. Svim natjecateljima i osnovnim školama predstavnici Grada Virovitice i Autokluba Virovitica uručili su priznanja, a pobjednicima su uručene i nagrade. (www.icv.hr, mh; Fotografije: Kristijan Toplak i Matija Rođak)