Autor: Dinko Vekić, Tanja Štefok Mikić, 16. 5. 2014.

U srijedu 14. svibnja u našoj je školskoj sportskoj dvorani održano Natjecanje školskih prometnih jedinica s ciljem promicanja prometne kulture kod učenika osnovnih škola.

Na ovom završnom natjecanju ekipa školskih prometnih jedinica i Proljetne škole vožnje bicikla u organizaciji Policijske uprave virovitičko-podravske, Policijske postaje Slatina, Društva pedagoga tehničke kulture VPŽ te Županijskog tima "Prometna preventiva u osnovnoj školi" sudjelovale su ekipe iz Orahovice, Čačinaca, Nove Bukovice, Špišić Bukovice, Pitomače, Virovitice, ekipe dviju osnovnih škola iz Slatine i  Mikleuša. Najuspješnijom se pokazala ekipa Proljetne škole vožnje bicikla Osnovne škole I. B. Mažuranić iz Orahovice.

Učenik Leon Cesarec na poligonu

Natjecanje se sastojalo od pisane provjere znanja iz područja poznavanja prometnih propisa i prometnih pravila koja se odnose na sudjelovanje u prometu sudionika na biciklima i vožnje biciklom na prometnom poligonu/poligonu spretnosti. Natjecanje je bilo pojedinačno, a ekipni plasman se dobio zbrajanjem rezultata svih sudionika iz ekipe. Poligon spretnosti su postavili i sudionike bodovali članovi Biciklističkog kluba Slatina te je najbolji rezultat ostvario učenik Osnovne škole iz Orahovice, Marko Varga koji je osvojio glavnu nagradu bicikl. Drugoplasirana Marta Gali, također iz Orahovice je za nagradu dobila kacigu i nožnu pumpu za bicikl, a trećeplasirana Leona Zečević iz Virovitice biciklističku kacigu. Naša ekipa OŠ Mikleuš osvojila je odlično 2. mjesto. Čestitamo!