Autor: Tanja Štefok Mikić, 19. 5. 2014.

Udruga HVIDR-a Slatina organizira akciju prikupljanja materijalne pomoći za stanovnike u slavonskim i srijemskim područjima pogođenima poplavama.

Prikupljanje pomoći započinje u ponedjeljak 19. svibnja, u 8:00 sati, u zgradi KRIK-a i HVIDRE, u krugu bivše vojarne (Trg Ruđera Boškovića, preko puta Industrijsko obrtničke škole).

Molimo sve članove naše udruge, hrvatske branitelje i sve građane grada Slatine i prigradskih naselja da još jednom pokažu svoju solidarnost i pomognu onima kojima je pomoć sada najpotrebnija.

Prikupljamo:

• Vodu i hranu (vodu u bocama, konzerviranu hranu, hranu za djecu, kavu, šećer, brašno, ulje, tjesteninu);
  • Sredstva za higijenu (toaletni papir, sapun, šampon, pasta za zube, pelene,..);
  • Sredstva za čišćenje (četke, krpe, deterdženti, sredstva za dezinfekciju, maske za prašinu, rukavice,..);
  • Odjeća, prekrivači.

Prikupljanje pomoći trajat će svakodnevno do završetka akcije od 8:00 do 19:00 sati.