Autor: Tanja Štefok Mikić, 25. 9. 2014.

Na sjednici Vijeća učenika VPŽ sudjelovala je i naša predstavnica, učenica 8. razreda, Antonija Vukić.

U ponedjeljak 22. rujna u maloj vijećnici Virovitičko-podravske županije održana je sjednica Vijeća učenika Virovitičko-podravske županije kojom je predsjedao predsjednik Vijeća učenika Leo Fel.

Prisutne je na početku sjednice pozdravila pročelnica Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu, šport i tehničku kulturu Vesna Šerepac.

Nakon verifikacije zapisnika 2. sjednice Vijeća učenika Virovitičko-podravske županije bilo je govora o obilježavanju Međunarodnog dana srednjoškolaca, koji se obilježava u spomen na praške studente i srednjoškolce, koji su zbog mirnog prosvjeda protiv nacističke okupacije svoje zemlje, održanog  17. studenog 1939. streljani bez suđenja te o izboru predstavnika u novi saziv Nacionalnog vijeća učenika Republike Hrvatske (NVURH).

Posljednja točka dnevnog reda bila je vezana uz općenite teme koje se tiču školstva i obrazovanja te položaja učenika Virovitičko-podravske županije. (www.vpz.hr)