Autor: Marko Kragujević, 3. 10. 2014.

Osnovna škola Mikleuš provodi projekt pod nazivom ICT-based Educational Application for Mathematics za koji je od Agencije za mobilnost i programe Europske unije dobila 22.500 eura.

Potprogram na koji se prijavila škola zove se Comenius multilatelarna školska partnerstva, Program za cjeloživotno učenje. Sredstva su namijenjena za provedbu mobilnosti, odnosno stručna putovanja učitelja i stručnih suradnika u zemlje partnera – Rumunjsku, Bugarsku, Njemačku, Italiju i Tursku. Koordinator projekta je učitelj fizike i informatike Slaven Mađarić, a učiteljica matematike Ivana Tržić planira i provodi sve radionice. Do sada je provedeno nekoliko takvih putovanja, a od 25. rujna do 1. listopada Osnovna škola Mikleuš bila je domaćin kolegama iz škola zemalja partnera. Trideset i troje kolega iz 5 zemalja razgledalo je tih dana naše prirodne ljepote, sudjelovalo na nastavi u Mikleušu, posjetilo Slatinu i njene obrazovne i kulturne ustanove. U OŠ Mikleuš smo održali nekoliko radionica te su gosti bili prisutni i na nastavi svojih kolega. U Srednjoj školi Marka Marulića u Slatini nastavnici su isto tako bili prisutni na nastavi fizike, matematike, informatike, engleskog jezika i tjelesne i zdravstvene kulture. U Industrijsko-obrtničkoj školi u Slatini bili su prisutni na praktičnom dijelu nastave te na svečanom ručku. Partneri iz Bugarske (Varna) posjetili su i slatinski vrtič Zeko. Njihovi dojmovi o Slatinskim školama vrlo su pozitivni. Posebno su impresionirani entuzijazmom nastavnika, infrastrukturom i gostoljubivošću.

Zadnjeg dana boravka petnaestak sudionika studijskog putovanja predvođeno svojim domaćinima posjetilo je Viroviticu. U zgradi županije dočekali su ih zamjenica župana Sanja Bošnjak i pročelnica za prosvjetu Vesna Šerepac. Za boravka u Virovitici obišli su i virovitičku visoku školu.