Autor: Milkica SARAJLIĆ KOLUNDŽIJA, Dinko Vekić, 31. 10. 2014.

Dana 23.10.2014. u 11:40 učenici volonteri, koji su svojim djelima pridonijeli radu Crvenog križa, krenuli su zajedno s učiteljima i djelatnicima naše škole u Slatinu na svečanu proslavu obljetnice 100 godina Slatinskog Crvenog križa.

Učenice Tea, 7. razred, i Valentina, 8. razred pripremile su sa Slavicom i Eminom ispred  slatinskog kina štand na kojemu su bile poslastice, djelo vrijednih ruku naše kuharice Štefice. Te smo poslastice dijelili gostima i  ljudima u prolazu koji su htjeli probati. Oko 13:00  su nam se sati pridružili učenici Stjepan i Anja, 7. r., Augustin, 8. r. Svečanoj proslavi pridonijele su i naše učenice Barbara, 8. r. i Karla- Marija, 5.r. u sklopu Osnovne glazbene škole Slatina. Za uspomenu na ovaj događaj dobili smo knjigu o povijesti Crvrnog križa u Slatini i prigodna licitarska srca. Iako je bilo jako hladno i na kraju je počela padati kiša, lijepo smo se proveli i dobro najeli te sretno i zadovoljno krenuli kući. Jako nam je drago bilo prisustvovati takvom lijepom događaju koji ćemo uvijek pamtiti.