U mojoj se školi svake godine obilježava Valentinovo.

Šalju se ljubavne i šaljive čestitke, pjevaju se pjesme i veseli se do večernjih sati. Vrijedni osmaši pripreme hranu i piće za sve goste. Oni nadareni sudjeluju u karaoke-showu pa, dok čekaju ocjene marljivog žirija, nestrpljivo iščekuju poštara i pokoje ljubavno pisamce. Ove smo godine uz sve to i šaljivim igrokazom obilježili 450. godišnjicu Shakespirea.

Saznali smo i nešto više o njegovom životu i poznatijim djelima, a čitanjem ulomka iz ''Romea i Julije'' osjetili djelić toga dalekoga vremena i snagu ljubavi koja miri zavađene.