Autor: Administrator , 20. 3. 2015.

21.3. obilježava se Međunarodni dan osoba s Down sindromom. Kako bi se pridružili obilježavanju, učenici razredne nastave obukli su šarene čarape.

Svrha je pružanje podrške osobama s Down sindromom i ukazivanje na potrebu prihvaćanja različitosti u društvu.

Down sindrom je genetski poremećaj koji nastaje uslijed viška jednog kromosoma ili dijela kromosoma u jezgri svake stanice tijela. Taj poremećaj sprečava normalan fizički i mentalni razvoj djeteta. Sindrom Down pogađa sve rasne skupine i može se javiti u bilo kojoj obitelji, bez obzira na zdravlje roditelja, ekonomsku situaciju ili način života. (izvor: Hrvatska zajednica za Down sindrom)