Autor: Administrator , 14. 4. 2015.

Umjesto ljetnog roka popravnih ispita održat će se dopunski rad za učenike koji budu imali ocjenu nedovoljan (1) iz jednog ili dva nastavna predmeta.

Prema izmjenama Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi, za učenike koji budu imali ocjenu nedovoljan (1) iz najviše dva nastavna predmeta, škola je dužna organizirati dopunski rad u trajanju od 10 do 25 sati po nastavnom predmetu. O trajanju dopunskog rada odlučuje učiteljsko vijeće.

U slučaju da učenik tijekom dopunskog rada ostvari očekivane ishode, učitelj mu zaključuje prolaznu ocjenu, u suprotnom ga upućuje na jesenski rok popravnih ispita koji će održati najkasnije do 25. kolovoza. Popravni ispit polaže se pred povjerenstvom koje imenuje ravnatelj, a ocjena povjerenstva je konačna.

Više o Zakonu o izmjenama i dopunama zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi možete pročitati na sljedećoj poveznici: