Autor: Administrator , 24. 4. 2015.

Dana 23.4.2015. održan je kviz znanja ''Pokaži što znaš'' i natjecanje u nogometu i rukometu za učenike od 5. do 8. razreda u povodu Dana planeta Zemlje, Dana hrvatske knjige i Dana darovitih učenika.

Učenik 8. razreda Igor Mijatović priredio je prezentaciju ''Dan planeta Zemlje'' i prezentirao prisutnima prije početka kviza.

Kviz znanja održao se u holu škole s početkom u 12.30 sati, a sudjelovale su ekipe po troje učenika od 5. do 8. razreda. Pitanja u kvizu bila su iz predmeta: hrvatski jezik, engleski jezik, povijest, geografija, priroda, biologija i glazbena kultura. Učenici su izvlačili pitanja iz koverti, a predstavnik ekipe je odgovarao na pitanje nakon zajedničkog dogovora. Komisija u sastavu učitelja predmetne nastave, pozorno je pratila odgovaraju li učenici točno na pitanja, a pedagoginja je bila voditeljica kviza. Najuspješniji su bili učenici 8. razreda, dok ostale ekipe ne zaostaju puno za njima po broju bodova.

Nakon kviza održano je natjecanje u sportu u trajanju od sat vremena. Djevojčice su prvo odigrale rukomet, učenice 5. i 8. razreda protiv učenica 6. i 7. razreda. Pobjedu su odnijele učenice 6. i 7. razreda. Dječaci su igrali nogomet, također u ekipama 5. i 8. razred protiv 6. i  7. razreda. Pobjedu su odnijeli učenici 5. i 8. razreda.