Autor: Administrator , 2. 6. 2015.

Kao i prošle godine, vatrogasci DVD-a Mikleuš posjetili su učenike razredne nastave i zanimljivim vježbama dočarali posao vatrogasaca.

Učenici su u skupinama gasili požar (rušili brentačama plastične boce s vodom na stalku), promatrali su vatrogasna kola, što se sve u njima nalazi, slušali su o tome kako se u prošlosti gasio požar, a kako se to čini danas i mogli su postavljati pitanja o svemu što ih zanima. Vatrogasac Antun Poje ispričao je učenicima priču o ulozi vatrogasnih kola s kraja 19. stoljeća, a mogli su ih vidjeti.