Autor: Dinko Vekić, 25. 1. 2012.

Prisutni: naša kritična prijateljica, savjetnica Mirela Skelac, ravnatelj Dragan Kraljik, pedagoginja Tanja Štefok, učiteljice: Zdenka Funtek, Svjetlana Mojzeš, Marica Kesić, Milkica Sarajlić Kolundžija

Trajanje sastanka: 1 sat i 30 min

Ravnatelj je pozdravio prisutne i dao riječ pedagoginji koja je usmeno izvijestila prisutne o aktivnostima ostvarenim u 1. polugodištu, projektima OŠ Mikleuš te planiranim aktivnostima za prva tri mjeseca 2012.g. Svi članovi su dobili primjerak izvješća.

Savjetnica je pohvalila održavanje integrirane nastave biologije, vjeronauka i SRO za 8. r.  na temu Odgovorno spolno ponašanje. Razgovarali smo i o mjesečnom praćenju učenika  koji pohađaju nastavu po prilagođenom programu. Učiteljice Svjetlana i Zdenka govorile su o svojim učenicima, njihovom napretku i teškoćama s kojima se susreću svakodnevno.

Ukupna prolaznost na nivou škole je 85%, srednja ocjena- 4,11, više je nedovoljnih ocjena u ovom polugodištu u odnosu na prošlu školsku godinu, a to je odraz postoženih kriterija ocjenjivanja. Savjetnica je savjetovala pedagoginji da se pri razgovorima s učenicima koji trebaju ispraviti ocjene bazira na njihovoj odgovornosti te da uvijek mogu potražiti pomoć u učenju.

Tijekom razgovora javila se ideja da projekt Zabavnim petkom protiv nasilja koji se organizira jednom mjesečno bude u sportskom duhu kako bi učenike potakli da se više bave sportom (organizacija utakmica). Savjetnica je pohvalila vjeroučiteljicu Milkicu koja je u vrijeme zimskih praznika nesebično pomagala učenicima svog razreda u učenju.
Planirane aktivnosti za prva tri mjeseca u 2012. su sastanak s Vijećem učenika i Vijećem roditelja- izvješće o 1. polugodištu (ravnatelj i pedagoginja), predavanje za roditelje na temu Nasilje među vršnjacima i kako ga spriječiti, predavanje za učitelje na temu Kako poticati kreativnost učenika u nastavi, parlaonica o nasilju (5.-8.r.), analiza inicijalne i polugodišnje rješenosti testova (pojedinačno za svaki predmet i razred), školska i županijska natjecanja, Valentinovo i Maskenbal, samovrjednovanje škole – Tim za kvalitetu.

Savjetnica je podržala i pohvalila naša nastojanja i trud u radu s učenicima i načinima uklanjanja poteškoća koji se pojavljuju u radu. Ravnatelj se na kraju sastanka zahvalio prisutnima i zaključio sastanak.