8. smo ožujka prigodno obilježili projekt iz matematike Žene u matematici.

Učenici 6., 7.a, 7. b i 8. razreda izrađivali su cvjetiće od papira (mnogokuti). Na laticama cvjetića ispisali smo imena najpoznatijih matematičarki kroz povijest: Olga Alexandrovna Ladyzhenska , Julia Bowman, Cora Ratto de Sadosky,Mary Cartwright, Emmy Amalie Noether, Charlotte Angas Scott, Virginia Ragsdale, Sofija Vasiljevna Kovalevska, Mary Everest Boole, Marie Sophie Germain, Maria Gaetana Agnesi, Hipatija, a na listićima cvjetića istaknuli smo: Theano (Pitagorina žena) i Mileva Marić (Einsteinova žena). Prisjetili smo se i ostalih značajnih žena ne samo matematičarki (rijetko se tko bavio isključivo jednim predmetom), nego i fizičarki, kemičarki te općenito žena koje su  zadužile čovječanstvo. Učenici su za domaću zadaću dobili istraživački zadatak: istražiti i proučiti čime su se bavile spomenute znanstvenice, posebno doprinos i značaj rada Mileve Marić. Izradom domaćeg rada učenici su i sami primijetili koliko je ženama teže ostvariti zasluge za svoj doprinos znanosti.