U petak 16.3.2012. naša je škola obilježila Dane hrvatskoga jezika.

Izveden je bogat program. Zbor je otpjevao himnu, a potom je učenik VII. b. razreda Fran Mojzeš pročitao Mihanovićevu Horvatsku domovinu objašnjavajući nastanak hrvatske himne te ističući i tumačeći zastarjelice.

Učenica VII. a. razreda Martina Garić krasnoslovila je pjesmu Petra Preradovića Jezik roda moga. Plakate o povijesti hrvatskoga jezika izradile su i predstavile učenice VII. a. i VII. b. razr. Andrea Kovač, Larisa Ljikar, Nikolina Lozer, Barbara Perković i Katarina Jaklić, a plakat s pjesmama hrvatskih pisaca i karikaturama Otona Reisingera o hrvatskom jeziku učiteljica hrvatskoga jezika Marica Kesić.

Zbor je otpjevao pjesmu budnicu Još Hrvatska ni propala, a učenice VII. b. razreda Andrea Ljubas i Helena Kraljik prezentirale su svoj uradak Deklaracija o nazivu i položaju hrvatskoga jezika (prezentacija u powerpoint-u) vješto povezujući povijest, hrvatski jezik i informatiku.

Učenici VI. razreda povezali su hrvatski jezik i likovnu kulturu izradivši slova glagoljice od glinamola.

Glagoljica je spojila i vjeronauk sa svim već spomenutim predmetima kada je učenica Martina Garić prezentirala plakat o Svetoj Braći Ćirilu i Metodu.

Svi ovi sadržaji stali su u jedan školski sat pokazujući da se puno može i naučiti kada se dobro osmisli i animira učenike.

Prezentacija u powerpoint-u: Deklaracija o nazivu i položaju hrvatskoga jezika.
Prezentaciju su vrlo ažurno izradile učenice Helena Kraljik i Andrea Ljubas (VII. b.razred).

Jedan slide iz navedene prezentacije.

Plakat Povijest hrvatskoga jezika izradile su učenice Andrea Kovač, Larisa Ljikar, Nikolina Lozer, Barbara Perković, Katarina Jaklić (VII. b. razred).