Autor: Dinko Vekić, 23. 3. 2012.

U ponedjeljak 19. ožujka našu je školu posjetila psihologinja Snježana Prkić iz Hrvatskog zavoda za zapošljavanje, Područni ured Virovitica.

Osmašima je održala predavanje na temu Kamo nakon osnovne škole, a zatim su ispunjavali anketu o svojim željama za buduće zanimanje. Objasnila im je koji su subjektivni i objektivni čimbenici pri izboru zanimanja, predstavila im vrste srednjih škola i zanimanja na području naše županije te pojasnila kriterije za upis u pojedinu srednju školu. Osmaši su mogli naučiti i kako izračunati bodove potrebne za određenu školu.

Za odabir srednje škole važnu ulogu imaju i ocjene pa zato našim osmašima želimo da zagriju stolice još neko vrijeme kako bi im odabir budućeg zanimanja bio što lakši.