Autor: Tanja Štefok Mikić, 30. 1. 2020.

Siniša Brlas, psiholog u Djelatnosti za prevenciju i izvanbolničko liječenje ovisnosti sa zaštitom mentalnog zdravlja Zavoda za javno zdravstvo “Sveti Rok” Virovitičko-podravske županije održao je u srijedu predavanje s radionicom o suzbijanju vršnjačkog nasilja učenicima petog, šestog i sedmog razreda Osnovne škole Mikleuš.

Na ovaj se način učenicima nastoji pomoći osvijestiti rizike koji proizlaze iz vršnjačkog nasilja. Nastavak je to preventivne aktivnosti koju pod nazivom “Prevencija rizičnih ponašanja učenika osnovne škole” stručnjaci Zavoda za javno zdravstvo “Sveti Rok” Virovitičko-podravske županije od 2019. godine uspješno provode u osnovnim školama u Virovitičko-podravskoj županiji u širemu kontekstu skrbi o mentalnom zdravlju i prevencije rizika za mentalno i tjelesno zdravlje djece i mladih. (ZZJZ “Sveti Rok” VPŽ)