> Nastava

Izvješće o realizaciji izvanučioničke nastave - Pozdrav proljeću

Autor: ZDENKA FUNTEK, Gordana Gaća Ćurak, Dinko Vekić, 29. 4. 2013.

Napokon, stiglo je proljeće. Učenici 1. - 4. razreda uspješno su realizirali izlet „Pozdrav proljeću“.

Promatrajući procvale voćnjake, oduševljeni mirisom proljeća, spustili smo se niz brežuljak «Pecaru» do malog potočića ispunjenog bistrom vodom. Nastavili smo uz brdo. Ubrzo smo u šumarku opazili parkiranu prikolicu s košnicama pčela. Neke od njih su nam prozujale iznad glava. Na raskršću putova koji vode prema Čojlugu, Kraskoviću ,a dva prema Mikleušu, ponovili smo i utvrdili gradivo o orijentaciji u prirodi. Krenuli smo prema istoku. Bezbrižnu šetnju prekida iznenadan let uplašene fazanke. Pogled na selo ispunjen je samo krovovima nekih kuća i crkvenim zvonicima. Ubrzo stižemo do privatnog, umjetnog ribnjaka. Promatrali smo biljni i životinjski svijet oko ribnjaka. Naša razmišljanja, prekinuta su povicima: bjelouška! I stvarno, plivala je posred ribnjaka. Iznenada, opet povici. Ali ovaj put srne. Osvrnuli smo se ugledali dvije srnice koje su bježale prema šumi. Krenuli smo dalje i zaustavili se na ulazu u ulicu Jabučik.

Pod krošnjama rascvjetalih višanja, raširili smo deke. Odlučili smo, malo se okrijepiti, a potom i zabaviti. Slijedile su naše omiljene igre. Vrijeme je prošlo jako brzo uz ponavljanje gradiva i likovni izričaj. Već je 11.30.Krećemo kući. Na izlasku iz ulice Jabučik  neki čudni, neobični glasovi. U susret nam trči magarica. Zaustavila se pred ogradom i pozdravila nas nekoliko puta svojim glasnim, dubokim njakanjem. Svi smo bili sretni. Mnogi su prvi put u životu vidjeli pravu magaricu. Oprostili smo se i pošli kući. Umorni  i sretni vratili smo se svojim kućama.

Ovaj izlet ćemo dugo pamtiti jer je bilo puno ugodnih iznenađenja. Otkrili smo i ljepotu još jednog dijela našeg sela koji nam je do danas bio nepoznat.

Mikleuš, 25. 4. 2013.                                                                  Učiteljica Zdenka Funtek

« Svibanj 2024 »

I najbolji predmet u školi je...

CarNet novosti