> Nastava
Nastava

EUROPSKI DAN JEZIKA 2011. | EUROPEAN DAY OF LANGUAGES 2011 | JOURNÉE EUROPÉENNE DES LANGUES 2011

Autor: Nina Fletko Venus, Dinko Vekić, 28. 9. 2011.

OLA¡

KALIMERA

HELLO

JÓ  NAPOT   KIVÁNOK

EUROPSKI DAN JEZIKA  2011. U OŠ MIKLEUŠ

THE  GREETING TREE- DRVO POZDRAVA

Kao i svake godine obilježili smo Europski dan jezika  s ciljem upoznavanja učenika na važnost učenja stranih jezika, na važnost cjeloživotnog učenja jezika  te na bogatu jezičnu i kulturnu raznolikost Europe.

Niži  razredi  bojali su  zastave na samoljepljivim bijelim četvrtastim naljepnicama, a potom su ih zalijepili na hamer.

Ostalo je vremena i za igru te su se  dvije skupine natjecale  koja  će prije sastaviti zastavu na podu. Zastave smo prethodno izrezali od hamer papira.

Viši razredi  izrađivali su bookmarke s mudrim izrekama i  zastavicama, a potom su ih dijelili po školi s naglaskom da ih i koriste.

Drugi učenici  izrađivali su zastave država u Europi. Neke smo stavili na pano,  a neke su završile u vazi  ukrašenoj  bojama  zastave Europske Unije.

I za kraj, ostala nam je instalacija DRVO POZDRAVA. Učenici su  izrezivali lišće jesenskih boja,  pisali pozdrave na europskim jezicima  te  ukrasili drvo pozdrava / the greetig tree.

Instalaciju smo postavili u holu škole tako da svatko može pročitati pozdrav na jeziku zemlje koja mu se sviđa ili koji bi htio  zapamtiti.

Nastavak: v. foto-galeriju "Europski dan jezika rujan 2011."

Izvor: OŠ Mikleuš

« Svibanj 2024 »

I najbolji predmet u školi je...

CarNet novosti